Скляні дахи (зенітні ліхтарі, арки, купола) та їх преваги

Скляні дахи (зенітні ліхтарі, арки, купола) та їх преваги

СКЛЯНІ ДАХИ (ЗЕНІТНІ ЛІХТАРІ, АРКИ, КУПОЛА) ТА ЇХ ПРЕВАГИ

Будівля приватного чи комерційного призначення повинна забезпечити затишок, комфорт та відрізнятися яскравою архітектурою. Саме з такими запитами зустрічаються останнім часом фахівці Компанії ФАВОРБУД про скляні дахи у цій статті, щоб полегшити нашим замовникам процес пошуку інформації, а також щоб допомогти прийняти правильне рішення у виборі матеріалів для облаштування скляного даху чи зенітного ліхтаря на їх будівлі.

Серед власників будівель все частіше з’являються ті хто хоче прикрасити її скляним дахом, або як часто його ще називають зенітним ліхтарем у вигляді конусу, піраміди, купола.

Особливість світлопрозорих конструкції полягає у їх здатності пропускати максимальну кількість денного світла, комфортного для сприйняття людиною. Скляна конструкція даху(зенітного ліхтаря) дозволяє рівномірно розподіляти світлові хвилі, зменшувати кількість «темних зон», які утворюються у приміщеннях обладнаних звичайними дахами чи зроблених з інших прозорих матеріалів, та економити витрати на штучне освітлення тощо.

Скляні дахи, які виконані у вигляді зенітного ліхтаря, можна сміливо назвати універсальними, тому що їх зручно розмістити практично на будь-яких ділянках даху. Використання алюмінієвих профільних систем робить встановлення таких конструкцій можливим, як під час будівництва даху, так і після.

ФОРМИ СКЛЯНИХ ДАХІВ

Скляні дахи відрізняються великою кількістю форм. Найбільш популярними в архітектурних рішеннях є:

 • багатогранні піраміди;
 • накатний дах зі скла;
 • дахи виконані у горизонтальній площині;
 • скляні купола;
 • арки - найчастіше використовуються в будівлях музеїв.

Всі ці конструкції чудово пропускають світло, відрізняються підвищеною функціональністю, практичністю та є естетично привабливими. 

ВИДИ СКЛЯНИХ ДАХІВ

Зенітні світлові ліхтарі – це такий вид скляних дахів. Вони виконують функцію вікна та є одночасно частиною даху. Через них у приміщення проникає природнє світло.

Їх характерною особливістю є:

 • абсолютна герметичність;
 • забезпечення високого рівня безпеки;
 • довговічність;
 • міцність;
 • високий рівень тепло- та звукоізоляції;
 • застосування виключно якісних матеріалів;

Виробники підтверджують, що застосування цих конструкцій дозволяє заощаджувати значну кількість енергії завдяки скороченню витоків тепла та зниженню енергозатрат.

Скляний купол є одним з різновидів зенітного ліхтаря. Найчастіше такі конструкції використовують для створення зимових садів у торгових центрах, ресторанах на дахах тощо. Особливу любов у архітекторів та власників приміщень вони заслужили через свій оригінальний вигляд та є вдалим доповненням до будь-якого стилю архітектури.

Дахові скляні арки – також досить популярні у архітектурі приміщень. Вони здатні стати окрасою дому, додаючи йому повітряності, прозорості. При її відповідному розташуванні на даху можна буде насолоджуватися прекрасною панорамою або зоряним небом.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ СКЛЯНИХ ДАХІВ

 • дуже оригінальний і сучасний зовнішній вигляд;
 • забезпечення прекрасної освітленості внутрішнього приміщення, що дозволяє істотно зекономити на електроенергії;
 • значна водонепроникність;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • наявність системи для відведення конденсату та дощової води дозволяє забезпечити захист зовнішньої та внутрішньої поверхні даху від накопичення надлишків вологи.

Слід пам’ятати, що для надійності таких конструкції необхідно правильно вибрати профілі з урахуванням потреб самого будинку. Наші фахівці ФАВОРБУД радять Вам зупинити свій вибір на алюмінієвих профілях. Їх використання забезпечує надійність конструкції. Про переваги алюмінієвих конструкцій ви можете докладніше ознайомитись у нашій статті «5 причин обрати алюмінієві вікна». Алюмінієвий профіль має невелику вагу, завдяки чому значно зменшує навантаження на несучі конструкції будівлі.

Процес монтажу скляного даху повинен проводитися відповідно до проекту з чітким дотриманням умов технологічних норм. Всі роботи з монтажу та виготовлення слід довірити професіоналам тоді ваш дах буде служити вам довгі роки.