Скляний дизайн у дивовижних будівлях світу

За останні десятиліття у дизайн фасадів додають все більше скла. Щоразу воно має іншу інтерпретацію, через що не перестає дивувати. Ми підготували для вас трійку світових скляних будівель, які вражають своєю особливістю та витонченістю.

1. Ботанічний сад (Курітіба, Бразилія) 

Ботанічний сад розташований у південній Бразилії в місті Курітіба. Присвячений він архітектору-урбаністу Францисці Рішбітер.

Територія створена в стилі «французького саду». Скляну оранжерею розробляли надихаючись Кришталевим палацом, який був побудований у 1850-1851 роках, а потім згорів внаслідок пожежі.

Виконали будівлю зі скла та металу у стилі модерн. Теплиця складається з двох поверхів. На першому поверсі є десятки рослин, привезені з різних куточків Бразилії. З другого поверху відкривається надзвичайний вигляд на парк, який видно із усіх куточків теплиці.

З 1991 року сад відкритий для туристів. Будь-хто може насолоджуватись оранжереєю ззовні та виглядом саду зсередини скляної будівлі.

2. Dancing House (Прага, Чеська Республіка) 

"Dancing House" (Танцюючий будинок) має ще одну назву "Джинджер і Фред". Названий він так на честь танцюристів Фреда Астера і Джинджер Роджерс. Кам’яна вежа симолізує танцюриста, скляна вежа – танцюристку.

Працювали над ідеєю створення будинку хорватський архітектор Владо Мілуніч і канадський архітектор Френк Гері. Будівництво розпочали в 1994 році та закінчили за два роки. Створили будівлю в деконструктивістському стилі. Щоб зовнішній вигляд був саме таким, було використано 99 фасадних панелей.

Було заплановано зробити художню галерею в приміщення будівлі, але його викупила фінансова компанія. Зараз там знаходяться офіси та ресторан.

У 1996 році часопис Time визнали «Dancing house» переможцем у номінації «дизайн року».

3. Національний центр виконавських мистецтв (Пекін, Китай)

Творцем цієї неймовірної будівлі є французький архітектор Поль Андрьо. Він реалізовував свій шедевр впродовж 2001-2007 років. Будівля виконана у стилі футуризму та являє собою еліпсоїдний купол, який отримав народну назву «яйце». Фасад будівлі повністю складається із скла та титану.

Навколо будівлі розташоване штучне озеро Чжуннаньхай. Поль Андрьо розробив вхід в театр під землею на глибині 8 метрів тунелем із скляним дахом. Це придумано для того, щоб заходячи в театр люди залишали всі клопоти та переживання і змогли насолоджуватись прекрасним.

Всередині будівлі знаходиться театр площею 200 000 м², в якому можуть поміститись не менше 6 500 глядачів. Оперний театр є одним з найбільших за площею у світі.