Фасадне скління будівель

Фасадне скління будівель

Ідея використання скла для фасадів з`явилася в архітектурі ще на початку минулого століття. Щоб зробити фасад будівлі привабливим та надати йому певної легкості та прозорості потрібно об`єднати скло та корпус будівлі в єдину поверхню.

Архітектори часто використовують цей елемент при створенні проектів не тільки громадських будівель таких, як торгові центри, магазини, офісні центри, але і в проектах приватних будинків та котеджів, у багатоповерховому та малоповерховому будівництві.

Фасадне скління не тільки додає привабливий вигляд будівлі, але і забезпечує комфортні умови для перебування в ньому. Скляний фасад повинен зберігати тепло, створювати відмінний рівень звукоізоляції, захищати від несприятливих природних впливів. Прозорий фасад повинен бути міцним і забезпечувати довговічність будівлі. Його важливими властивостями є гідро - і пароізоляція, вентиляція на стиках елементів конструкції.

На даний час фасадне скління здійснюється за такими технологіями:

  1. Холодний фасад. У цьому випадку панелі зі скла — зовнішній шар фасаду. Теплоізолятор — повітряний проміжок між стіною будівлі і цим шаром.
  2. Витяжний фасад — на відстані 15-20 см від склопакета встановлюється скло. У повітряний зазор надходить повітря з вулиці і таким чином нагрівається.
  3. Структурне скління. Ця технологія передбачає участь у конструкції фасаду скла, кераміки і металу. Всі ці матеріали створюють єдину скляну поверхню. При цьому застосовуються спеціальні силіконові герметики.

Дуже важливо для фасадного скління правильно вибрати скло. Воно повинно відповідати наступним властивостям: теплоізоляція, звукоізоляція, енергозбереження. Також важливими властивостями скла є його безпека та естетичність.

Теплоізоляційні властивості скла

Товщина скла не впливає на його теплозахисні властивості. Теплоізолятором у склопакеті є повітря, яке утворюється у проміжках скла. Саме у цьому проміжку відбувається конвекція повітря. Це коли тепле повітря з приміщення, потрапляючи у простір між склом, піднімається по його верхній частині, а холодне повітря з вулиці залишається в нижній частині. Щоб забезпечити оптимальний рівень теплоізоляції, відстань між склом у склопакеті не повинна перевищувати 16 мм. Інакше рівень конвенції збільшується, а теплоізоляційні характеристики склопакета погіршуються.

Звукоізоляція скління залежить від:

  • розміру;
  • кількості;
  • товщини скел у склопакеті.

Кращого результату для підвищення звукоізоляції домагаються застосуванням склопакетів, в яких простір між склом заповнений газом. Також застосовуються склопакети з ламінованим склом, поверхня яких покрита шумознижуючою плівкою.

Енергозберігаючі властивості скла

Енергозбереженність скла пов`язана з нанесенням на його поверхню низькоемісійних оптичних покриттів. Ці покриття забезпечують проходження у приміщення короткохвильового, сонячного випромінювання та перешкоджає виходу із приміщення довгохвильового теплового випромінювання. Характеристикою енергозбереження є випромінювана здатність скла. Коефіцієнт теплового випромінювання є характеристикою поверхні, а не всього тіла і це така ж фізична характеристика, як, наприклад щільність, температура плавлення й т.д.

Скло повинно забезпечувати безпеку фасаду

Скляна поверхня фасаду не повинна бути крихкою. Скло повинно протистояти випадковим ударам, бути стійким при зломі або у випадку вандалізму, мати кулезахисні властивості для тих будівель де це передбачено.

Для попередження пошкодження скла використовують загартоване, армоване та ламіноване скло. Загартоване скло стає твердим при термічній або хімічній обробці. Воно може протистояти перепадам температур та механічним пошкодженням. Якщо пошкодженні стається, то воно розсипається на дрібні частинки з тупими краями. Таким чином, досягається безпека його застосування.

Всередині армованого скла — металева сітка. Вона не дозволяє склу розсипатися на друзки під час удару чи пошкодження зовні. На склі утворюються тріщини.

Ламіноване скло складається з декількох шарів скла. Таке скло, як і армоване, не розсипається, а покривається тріщинами. Воно товсте і тому забезпечуює хорошу теплоізоляцію, звуконепроникність і пожежну безпеку.

Щоб створити дійсно гарний фасад багатоповерхового будинку, котеджу або просто одноповерхового будинку, необхідно правильно вибрати товщину скла. В залежності від розміру скляної поверхні, скло повинно мати товщину від 6 до 8 мм. Інакше поверхня набуде «хвилястості» і буде виглядати як криве дзеркало.

Висока практичність та надійність скляних фасадів робить їх все більш популярними. Фасадне скління займає гідне місце у будівельній індустрії. Архітектурні ідеї його застосування безмежні.