Історія алюмінієвих конструкцій

Історія алюмінієвих конструкцій

У працях Геродота та Плінія Старшого вперше згадується про галун – сполуку алюмінію, яку використовували при фарбуванні. Також у легенді I століття згадується про чашу такого сплаву, яку подарували імператору Тиберії. Розчин солей алюмінію тоді також використовували в косметології, лікуванні зубів і очей, для дублення шкіри, проклеювання паперу, і навіть в оздобленні поховань китайських імператорів.

В 1754 році вперше А. С. Маргграфом було добуто алюміній оксид, що був в основі галунів. Його було названо глиноземом, через що і зараз використовують синонім алюмінію – глинець.

В 1808 році Г. Деві висунув теорію про те, що алюміній можна отримати у чистому вигляді. Але він так і не підтвердив це на практиці. У 1825 році данському фізику Г. Ерстеду вийшло отримати алюміній, проте не повністю очищений від домішок. Вже в 1827 році Ф. Велеру вдалось це зробити. Він виділив 30 грам чистого порошку алюмінію.

У 1856 році А. Девіль почав виробляти алюміній в промислових обсягах. Через схожість з сріблом його вважали елітним металом. Робили з нього медалі та прикраси.

Згодом досліджували та винаходили різні методи видобування алюмінію. Вони давали кращі результати та були значно дешевшими. Через це алюміній з розряду дорогоцінних металів перейшов у розряд промислових.

Так почали використовувати алюміній у різних сферах діяльності. З’явилась така продукція як алюмінієве коло, шестигранник, лист, труби, кутники, фольга для пакування. Ну і, звичайно, почали широко використовували у будівництві транспорту (автомобілів, суден, літаків, ракет) та споруд. Один із найвідоміших алюмінієвих будівель є американський хмарочос Empire State Building, спорудження якого закінчили у 1931-му році.

В цей час алюмінієві конструкції стають популярними. Американець Френсис Плім помітив, що дерев`яні рами магазинних вітрин швидко гниють, через що започаткував виробництво металевих рам. У 1937 році 75% продукції його компанії робилося з алюмінію. Після війни алюмінієві конструкції стають все більш звичними в архітектурі.

Особливу увагу привернули алюмінієві конструкції в нашій країні, коли у 1962 році було зведено масштабну будівлю - Палац піонерів. Зараз алюмінієві конструкції знаходять все більш широке застосування в будівництві. Кожна споруда є особливою та по-справжньому вражає.