Вентильований фасад — сучасно, красиво і практично

Вентильований фасад — сучасно, красиво і практично

Оздоблення фасаду будинку є останнім штрихом кожної новобудови. Але інколи вже існуючі будівлі експлуатовані деякий час потребують оновлення чи нового сучасного представлення.

Потребу в оновлені фасаду може виникнути через ряд причин:

 • необхідність поліпшити зовнішній вигляд будівлі;

 • необхідність утеплити будівлю;

 • необхідність захистити матеріал зовнішніх стін від впливу атмосферних факторів через їх руйнацію чи зносостійкість тощо.

Матеріалів і можливостей для оздоблення фасадів існує безліч. Але один з варіантів завойовує все більше визнання і будівельників, і замовників даного типу робіт.

Цей варіант – вентильований фасад.

Що таке вентильовані фасади?

Вентильований фасад – це конструкція, що складається із багатьох компонентів облицювальних матеріалів, які кріпляться до несучої стіни. Між облицюванням і стіною циркулює повітря, яке забирає вологу та конденсат. Елементи кріплення такого фасаду є універсальні, що дозволяє втілювати у життя найоригінальніші архітектурні задуми, як за формою так і за кольоровою гаммою.

Навіть якщо приміщення чи будівля знаходиться у шумному районі міста і здається, що нічого не може вирішити цю проблему то вентильовані фасади саме те що потрібно. Адже для досягнення максимального результату у подоланні шуму при монтажі такого фасаду використовуються тепло - і звукоізоляційні матеріали.

Стіни з вентильованого фасаду також мають таку перевагу, як зберігання тепла взимку із середини, а влітку утримання прохолоди, що дозволяє заощадити на кондиціонуванні будівлі. Такий ефект досягається за рахунок так званого принципу «термоса».

Система циркуляції повітря зроблена таким чином, щоб температура завжди трималася на певному рівні, і при перепадах температур конструкція фасаду оберігає стіни від конденсату та надмірної вологи, вбираючи її в себе. А тяга повітря всередині виведе всю вологу, тому постійно циркулює повітря, створюючи теплову стіну. Так зберігаються стіни будинку, і комфорт усередині.

Вентильований фасад складається з матеріалів розташованих шарами – бетон (цегла), мінеральна вата і декоративне облицювання, яке виконує ще додаткову захисну функцію.

Система кріплень включає в себе анкерні елементи (шурупи і дюбелі), кріпильні деталі та елементи з`єднань (кронштейни і несучі профілі). При цьому немає необхідності попереднього вирівнювання стін перед встановленням фасаду, так як відстань між стіною та направляючими регулюється за допомогою кронштейнів, що проходять через шар утеплювача.

Утеплювач може використовуватися різноманітний, але найчастіше для таких робіт вибирають мінераловатні плити з подвійною щільністю.

Вітро – і вологозахисна мембрана призначена для захисту утеплювача від сильних потоків повітря і одночасно перешкоджає потраплянню атмосферної вологи у конструкцією.

Повітряний прошарок — захищає будівлю від температурних впливів, сильних коливань температури в осінньо-весняний сезон.

Фінішний шар – являє собою панелі або плити з різних матеріалів.

У вентильованих фасадів є дуже багато переваг:

 • Можливість застосування для реалізації будь-яких архітектурних ідей, завдяки використанню різноманітних матеріалів (камінь, рейковий профіль, композитні матеріали, алюмінієві листи, керамограніт).

 • Широкий спектр кольорів та колірних комбінацій.

 • Високий рівень звуко - і теплоізоляції.

 • Швидкість монтажу.

 • Монтаж у будь-яку пору року.

 • Економія витрат на кондиціювання будівлі.

 • Тривалий термін експлуатації (до 50 років), легка процедура реставрації, ремонту.

 • Стійкість фасаду до атмосферних явищ.

 • Фасад легко мити.

 • Приховує дефекти стін будівлі.

Незважаючи на те, що вартість вентильованих фасадів залишається у середньому та дорогому сегменті - це інвестиція у довготривалий термін, який на довгі роки дозволить залишатись будівлі стильною та значно покращить її експлуатацію.

Варто пам’ятати, що монтаж вентильованих фасадів слід доручати висококваліфікованим спеціалістам. Звертайтесь, фахівці ТзОВ "Компанія "Фаворбуд” допоможуть Вам у виборі найкращого фасадного рішення.

Наші роботи з вентильованих фасадів за посиланням http://favorbud.com.ua/produktsija/ventilated-facades/